Вхід для користувачів

Реєстрація

Русский Українська English

Також...

Деякі функції, які можуть бути використані у повсякденній роботі користувача AutoCAD®, відтепер доступні у магазині додатків Autodesk

AUTODESK App Store


Відкрито канал YouTube для демонстрації основних можливостей ПК САМАРА та її модулів
Канал YouTube

AutoCAD 2018 compatible

   Модуль планування (ВГР)

   Модуль планування (ВГР) - підсистема планування видобутку корисних копалин.
   Основне призначення - оперативне планування видобутку корисних копалин відкритим способом, планування роботи екскаватора.

Модуль призначений для оперативного планування видобутку корисних копалин відкритим способом. Він досить просто інтегрується в систему САМАРА, і при бажанні можна скористатися даними модуля FataMorgana (моделями поверхні і пластових родовищ) та/або даними модуля блочного моделювання (блоковими моделями родовища корисних копалин). Але це зовсім необов'язково, при відсутності цих даних працездатність модуля і його функціональна можливість не зміняться.
Маючи модель поверхні (якщо в електронному вигляді, то сумісну з AutoCAD, або модель поверхні FataMorgana, або на паперових носіях – наприклад, профіль), дані про корисні копалини (3d об'єкти AutoCAD, моделі FataMorgana, блокові моделі, або ті ж самі профілі на паперових носіях) можна створити 3D проект необхідної ділянки в автоматичному або ручному режимі, в залежності від наявності даних. Після створення проекту є можливість підрахувати обсяги загального видобутку, обсяги видобутої корисної копалини (для блочної моделі присутня розбивка на склад корисних копалин в блоці), розбивати видобуток на контури заданого обсягу (наприклад, добова продуктивність екскаватора), планувати видобуток проекту (розбивати спільний обсяг корисної копалини і виїмкового контуру на обсяги, відповідні до тижневого, місячного або іншими показниками), формувати послідовність видобутку контурів і переглядати вміст корисних копалин на пунктах розвантаження за певний часовий відрізок.

   Основні операції:
° побудова проекту в плані і в просторі
° розрахунок обсягів виїмкового блоку, корисних копалин в виїмковому блоці
° розбивка виїмки на дільниці рівні за обсягом і за змістом корисних копалин
° побудова ізоліній ділянки проектування на основі даних опробувань
° формування послідовності видобутку планованої ділянки із створенням графіка роботи екскаватора
° контроль запасів на пунктах розвантаження