3-вимірна модель гірничих робіт
На малюнках декілька 3-вимірних моделей, побудованих автоматично командою «3Д модель» системи САМАРА.
Вхідними даними були планові проекції бортів виробок і висотні дані (відмітки, нівелювання) внесені в базу даних за допомогою команди «3Д дані» системи САМАРА. Як бачимо, геометрія виробок відтворена з тією точністю, з якою були отримані вхідні дані (це стосується ширини та висоти виробок, а так само типу перерізу). Побудовану модель можна використовувати при отриманні вертикальних і дирекційних кутів між конкретними точками різних виробок (наприклад, для проектування свердловин і гезенків між горизонтами).
Крім того, при автоматичній побудові моделі виробки, в елементах моделі (об'єкти AutoCad типу 3D-FACE) записується інформація про назву виробки і відстань від початку (з урахуванням просторової геометрії). Чергування темних і світлих ділянок моделі – пікети.
Така модель потрібна в окремих випадках, зазвичай буває необхідно побудувати моделі лише кількох виробок для конкретного випадку. Для вирішення звичайних завдань абсолютно не потрібна 3-вимірна модель, цілком вистачає інструментів САМАРИ, наприклад «3Д рулетка» (визначення обсягу ділянки виробки, позначки, висоти, ширини і ухилу в заданої точки, відстані з урахуванням просторової геометрії), «Профіль» (побудова профілів виробок), «Проекція на КСК» (побудова проекцій виробок на певну площину), «Перетин з КСК» (побудова перерізів виробок визначеною площиною) і т.і.