Побудова моделі трубопровода


У цьому випадку САМАРА дійсно використовується для роботи екологічних служб Запорожського залізорудного комбіната (м. Дніпрорудне).


   Початковими даними для цієї роботи були:
• Ескіз зйомки трасси трубопровода - декілька аркушів паперу, відомі координати деяких вузлів (з інших джерел)
• Проектний та фактичний (після побудови) профіль трубопровода – також виконан на бумазі
• Топографічні мапи масштаба 1:100000 (скановані зображення) – для нанесення навколишньої ситуації
   Спочатку було зроблено сканування ескізів траси трубопроводу, калібрування і зшивання растрових зображень з урахуванням відомих координат.
   Потім була проведена векторизація ескізу зйомки траси (без прив'язки до координат).
   Аналогічна робота була проведена і з фрагментами топографічних карт (калібрування йшло по лініям сітки та по об'єктах на ескізі траси).
   Після цього зробили накладення векторного плану трубопроводу на растрову підкладку (карту) з урахуванням характерних об'єктів (дороги, переїзди, аварійні ємності тощо), які були на карті і на ескізі траси трубопроводу. Вийшла лінія трубопроводу, накладена на карту місцевості.

   Для поліпшення відображення були векторизировані (обведені) об'єкти, яких не було на ескізі траси трубопроводу, але розташування яких було важливо (межі населених пунктів, водойми, дороги, тощо). Після цього можна було відключити растрове зображення карти.

   Наступний крок – наповнення моделі даними висотних відміток – внесення в базу даних з паперового профілю.   На малюнку - всім об'єктам були присвоєні розширені дані з короткою характеристикою об'єкта.

   Це дозволило здійснювати швидкий пошук об'єкта по його назві або отримання інформації про об'єкт простим наведенням курсора на нього ,і автоматично отримувати у будь-якому місці позначку лотка трубопроводу, поточний ухил, діаметр труби, істинне (з урахуванням ухилів) відстань від початку, а також справжню довжину і обсяг труби між будь-якими 2-ма точками.

   В результаті був побудований профіль трубопроводу (для наочності – без зміщення) на одному аркуші з зазначенням всіх наявних даних. Профіль можна легко перебудувати при зміні даних або додаванні нових.


натисніть для збільшення
натисніть на картинку для збільшення